Badem soslu çıtır tavuk

İstediğiniz soslara batırarak yiyebileceğiniz çıtır bademli tavuklar çok lezzetli.

Malzemeler: 1/2 bardak parçalanmış badem 1/4 bardak un 1,5 çay kaşığı kırmızı biber 1/2 çay kaşığı sarımsak tozu 1/2 çay kaşığı hardal 1/4 çay kaşığı tuz 1/8 çay kaşığı karabiber 1,5 tatlı kaşığı zeytinyağı 4 yumurta 500 gram tavuk kanadı Yapılışı: Fırını 250 derecede ısıtın. Mutfak robotuna badem, kırmızı biber, sarımsak tozu, hardal, tuz ve karabiberi atıp iyice karıştırın. Robot çalışırken zeytinyağını da ekleyin. Yumurtaların beyazlarını çırpın. Tavuk kanatlarını iki parmak genişliğinde olacak şekilde bölün ve bu karışıma bulayın. Ardından bademli karışım ile kapladıktan sonra fırına atın. Tavukların dışı altın kahverengi olana kadar 20-25 dakika pişirin. Yanına haşlanmış sebze veya salata ekleyerek servis edebilirsiniz. Dilerseniz tavukları fırından çıkardıktan sonra parmesan da serpebilirsiniz.
bademli çıtır tavuk

1/2 bardak parçalanmış badem
1/4 bardak un
1,5 çay kaşığı kırmızı biber
1/2 çay kaşığı sarımsak tozu
1/2 çay kaşığı hardal
1/4 çay kaşığı tuz
1/8 çay kaşığı karabiber
1,5 tatlı kaşığı zeytinyağı
4 yumurta
500 gram tavuk kanadı

Yapılışı:

Fırını 250 derecede ısıtın. Mutfak robotuna badem, kırmızı biber, sarımsak tozu, hardal, tuz ve karabiberi atıp iyice karıştırın. Robot çalışırken zeytinyağını da ekleyin.

Yumurtaların beyazlarını çırpın. Tavuk kanatlarını iki parmak genişliğinde olacak şekilde bölün ve bu karışıma bulayın. Ardından bademli karışım ile kapladıktan sonra fırına atın.

Tavukların dışı altın kahverengi olana kadar 20-25 dakika pişirin.

Yanına haşlanmış sebze veya salata ekleyerek servis edebilirsiniz. Dilerseniz tavukları fırından çıkardıktan sonra parmesan da serpebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.